Wydarzenia kulturalne

Poznań zajmuje ważne miejsce na kulturalnej mapie kraju, od lat przyciągając turystów licznymi wydarzeniami i atrakcjami. Świetną alternatywą do organizacji eventu na sali jest skorzystanie z przestrzeni na świeżym powietrzu. Jedną z takich wyjątkowych przestrzeni w centrum miasta jest z pewnością Przystań Sztuki – miejsce dedykowane wydarzeniom kulturalnym w plenerze.
Skontaktuj się z nami
Wydarzenia kulturalne w Poznaniu – Przystań Sztuki

Przystań Sztuki to wyjątkowe, plenerowe miejsce dedykowane sztuce. Od czerwca 2017 roku odbywają się tu ogólnodostępne pokazy filmowe, wystawy rzeźb, koncerty jazzowe, warsztaty artystyczne i wernisaże. Dzięki atrakcyjnej lokalizacji w samym centrum miasta – pomiędzy budynkiem Concordia Design i biurowcem Bałtyk, setki osób mogą podziwiać dzieła sztuki, performance’y i niezwykłe wystawy.

 

 

Poznań - wydarzenia kulturalne w sercu Wielkopolski

Przestrzeń pełni również funkcję integrującą społeczność lokalną – znajduje się na granicy dzielnicy Jeżyce, odbywały się tu imprezy związane z wydarzeniem “ChceJeżyce” – lokalne pokazy mody, koncerty i ekspozycje. Na Przystani Sztuki można podziwiać także piękne wystawy fotograficzne z cyklu „Przystań w Kadrze”, które prezentują twórczość fotografów z Poznania i z innych miast Polski. Do tej pory pokazaliśmy tu m.in. zdjęcia Wojciecha Plewińskiego – legendarnego fotografa magazynu “Przekrój”, Janusza Gajosa – znanego aktora, ale również i fotografa, Jędrzeja Franka – fotografa architektury z Poznania, twórcy profilu Instagramers, Adama Kozioła – Poznaniaka, który dokumentuje życie ginących plemion na świecie, Jacka Poremby, Iness Rychlik, Stanisława Kroszczyńskiego, oraz autorskie plakaty Katarzyny Kozyry.

Subscribe to our newsletter